Artica battle5

Dit was de Artica Battle 2025.

Door winnares Tara Landman

Pittig. Intens. Maar ontzettend leuk. Dat is wat ik hoorde over de Artica Battle. Drie weken geleden was het zover. Mijn tweede jaar Creative Business aan Hogeschool Saxion met richting Branding & Advertising werd ingeluid met de battle. De beproeving van het echte werkleven met echte klanten. En daarin slaagden we. Onze groep won na 5 dagen met het concept ‘Spa voor Mannen’ voor Othmar. Ik neem je van begin tot eind mee.


“Stel groepen samen op basis van kwaliteiten”. Dat was de opdracht vlak voor de start van de battle. Copy, design en concept waren specialisaties om rekening mee te houden. Onze groep was snel gevormd. Alle kwaliteiten matchten en onze persoonlijkheden gelukkig ook. Samen met mijn teamgenoten Isis, Ilse, en Linette en de andere 90 studenten stonden we klaar om te werken aan cases voor Kans voor een Kind, Othmar en ZGT. Wij kregen die van Othmar. Let the games begin.

Bierspa-watte?

Othmars Bierspa is in Twente inmiddels een begrip. In de rest van Nederland minder. En dat was precies de opdracht: bekendheid vergroten over heel Nederland. Maar hoe doe je dat als niemand weet wat de term ‘bierspa’ betekent? Die vraag was direct een eerste conclusie uit ons onderzoek. Al snel volgde de tweede. Het woord ‘spa’ schrikt mannen af.

DSC04823

Het eureka-moment.

De inzichten hadden we. Tijd om te brainstormen. Acht keer dachten we hét idee te hebben. En acht keer veegden we ‘m ook weer van tafel. De realiteit van conceptontwikkeling werd goed duidelijk ;-). Gelukkig was er genoeg hulp van docenten en Artica. Zij zetten ons op scherp en daagden uit om nog verder te kijken. Juist om de oplossing uiteindelijk best dichtbij te vinden. We gingen terug naar de basis. Wat vinden we belangrijk in het concept? Daarover waren we het eens. Duiding en straight to the point. Maar wel met een gave tagline. Iets wat we direct tegenover de ‘vrouwelijke’ associatie van een spa konden zetten. In de zoveelste brainstorm kwamen we op zinnen als ‘Niks geen komkommerwater. Wij drinken bier.’ en ‘Niks geen gezichtsmasker. Wij hebben een biersnor.’ En daar ontstond ons concept. Spa voor mannen.

Voor het echie.

Tijd voor de uitwerking. Ons concept was best simpel, maar in de executie konden we losgaan. Tot woensdagavond 21.00 uur werkten we door. Ik moet ook nog een uur reizen, dus je kunt al wel rekenen: het waren korte nachten en lange dagen. Donderdag presenteerden we het concept aan Othmar, de docenten en Artica. Best spannend, zo direct aan de opdrachtgever. Dat - van alle concepten voor Othmar - juist wij naar de finale op vrijdag mochten, was echt een bekroning op ons harde werk.

De grande finale.

Vrijdag. 13:00 uur. Tijd voor de eindpresentatie. Na de groepen van Kans voor een Kind en ZGT waren wij aan de beurt. Voor een volle zaal. Met microfoon. Maar wat was het gaaf om te doen! Toen alle presentaties erop zaten, kwam het verlossende woord. “De winnaar van de Artica Battle 2025 is de case van…. Othmar!” We waren zó blij. Dat we van al die groepen het beste concept hadden? Nooit verwacht. Maar oh zo gehoopt.

Artica battle 11

De beste beloning.

De verhalen kloppen. Het ís een pittige en intense week. Maar het is vooral een week waarin je alles leert over het ontwikkelen van een concept. Wat eraan voorafgaat, hoe je inzichten doorvertaalt en hoe je het concept daadwerkelijk naar de finish brengt. Heel waardevol en leerzaam. En voor al het harde werken worden we rijkelijk beloond. Binnenkort stappen we op de trein naar Berlijn. De beste studiepunten die je kunt krijgen.